ZIELONA SZKOŁA – DZIEŃ 5

Czwartek, czyli 5 dzień naszego pobytu klasy 4 i 5 rozpoczęły grą terenową. Zadaniem dzieci wraz z opiekunem było poruszać się zgodnie z trasą zaznaczoną na mapie topograficznej i zdobywać zaznaczone na niej punkty kontrolne oraz wykonywać zadania specjalne. 

  • punkt 1 – dzieci musiały dojść do KRUCZYCH SKAŁ i sfotografować brzozę między skałami oraz podać trzy szczyty w Karkonoszach
  • punkt 2 -polegał na dojściu do domku Hobbita i całą drużyną przez niego przejść i nagrać filmik
  • punkt 3 – Skały przy czarnym szlaku ułożyć wymyśloną przez siebie nazwę drużyny z szyszek lub patyków
  • punkt 4 – rozlewisko przy tamie, tam należało odszukać trzy kartki z symbolami
  • punkt 5 (ostatni) – powrót do hotelu, gdzie drużyna musiała wykonać 20 przysiadów i okazać dowody wykonania zadań w postaci zdjęć i filmików.

Zabawa podobała się młodszym klasom. W tym czasie klasy 6 i 7 miały turniej „1 z jedenastu”, a następnie zajęcia lekcyjne. I tak upłynął nam dzień do obiadu. Po południu wszystkie klasy miały zajęcia na pływalni, niektóre wybrały się na spacer do miasteczka na lody i po pamiątki, także na pizzę. Wieczorem klasy 4 i 5 bawiły się na dyskotece wspólnie z równorzędnymi klasami ze szkoły z Jaczowa.