ZIELONA SZKOŁA – DZIEŃ 6

Piątek, czyli 6 dzień naszego pobytu. Tym razem to klasy 6 i 7 rozpoczęły dzień grą terenową. Zadaniem dzieci wraz z opiekunem było poruszać się zgodnie z trasą zaznaczoną na mapie topograficznej i zdobywać zaznaczone na niej punkty kontrolne oraz wykonywać zadania specjalne. 

  • punkt 1 – dzieci musiały dojść do KRUCZYCH SKAŁ i sfotografować brzozę między skałami oraz podać trzy szczyty w Karkonoszach
  • punkt 2 -polegał na dojściu do domku Hobbita i całą drużyną przez niego przejść i nagrać filmik
  • punkt 3 – Skały przy czarnym szlaku ułożyć wymyśloną przez siebie nazwę drużyny z szyszek lub patyków
  • punkt 4 – rozlewisko przy tamie, tam należało odszukać trzy kartki z symbolami
  • punkt 5 (ostatni) – powrót do hotelu, gdzie drużyna musiała wykonać 20 przysiadów i okazać dowody wykonania zadań w postaci zdjęć i filmików.

W tym czasie klasy 6 i 7 miały turniej wiedzy, a następnie zajęcia lekcyjne. I tak upłynął nam dzień do obiadu. Po południu  klasy integrowały się ze sobą. Odbywały się turnieje gier zespołowych, klasy siódme wymyślały śmieszne scenki z życia szkoły a następnie je odgrywały. Odbywały się również zajęcia na basenie oraz spacery po mieście. Klasy 4 przygotowały kartki w podziękowaniu dla obsługi hotelowej.