poniedziałek - 22 kwietnia 2024
Najbliższe wolne dni
poniedziałek - 22 kwietnia 2024
Najbliższe wolne dni

Zielona szkoła w Przemkowie

W dniach 28.11-02.12.2022r. uczniowie klasy 3a i 3b ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej przebywali w Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie.

 Podczas pobytu dzieci uczestniczyły w wycieczkach i zajęciach edukacyjnych. Po przyjeździe uczniowie zapoznali się z regulaminem obowiązującym w DWD. Następnie wzięli udział w warsztatach rycerskich. Poznali tradycje związane z historią średniowiecznych rycerzy. Po południu czas umilały gry i zabawy zręcznościowe, a wieczorami dyskoteki i bajkowe wieczory. W trakcie wycieczek terenowych uczniowie poznali różne gatunki drzew oraz zwierząt żyjących w pobliskich lasach.

Radość sprawiły dzieciom samodzielne ozdabianie eko – toreb z różnymi motywami. Na  warsztatach świątecznych podopieczni samodzielnie lepili pierogi, a przy okazji uczyli się nakrywać do stołu. Na koniec nastąpiła degustacja przygotowanych wcześniej pierogów. Dzieci zapoznały się z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia oraz śpiewały kolędy. Uczniowie mieli  możliwość zapoznać się z historią Przemkowa, jego zabytkami i legendami. Na koniec pobytu odbyły się warsztaty tkackie, na których każdy uczestnik samodzielnie wykonał gobelin.

W trakcie całego pobytu do dyspozycji była sala zabaw oraz plac zabaw.