niedziela - 19 kwietnia 2026
Najbliższe wolne dni
niedziela - 19 kwietnia 2026
Najbliższe wolne dni

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – „MISJA DZIECKO – moje prawa, moja siła!”

20 listopada 2025 r. nasza szkoła zamieniła się w centrum misji na rzecz praw dziecka! Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka cała społeczność szkolna, ubrana w solidarnych, niebieskich barwach, wzięła udział w wyjątkowych projektach. Ten dzień był prawdziwą lekcją świadomości, siły i jedności.

Młodsi agenci praw: Uczniowie klas I-III, po zapoznaniu się z prezentacją, zamienili najważniejsze prawa dziecka w piękne „Kwiaty Praw Dziecka”. Każdy płatek symbolizował inną, fundamentalną zasadę. Te wyjątkowe prace ozdobiły następnie szkolne „Wazony Praw Dziecka”, tworząc kolorową wystawę.

Starsze klasy w akcji: Uczniowie klas IV-VIII podjęli się ambitnych, tematycznych „Misji”. Pracując w zespołach, zgłębiali takie obszary jak prawo do zabawy, edukacji, zdrowia, bezpieczeństwa i równości. Efektem ich pracy były kreatywne plakaty i szczegółowe odpowiedzi na kluczowe pytania.

Dzień życzliwości: Po zrealizowaniu głównych zadań, każda klasa wykonała dodatkową Mini Misję Życzliwości. Powstały inspirujące hasła, pozdrowienia i komunikaty, które są dowodem na to, że dobro, wsparcie i szacunek to również nasze codzienne wybory. Kulminacją dnia stała się wyjątkowa dekoracja szkolnego korytarza – „Las życzliwosci”. To przestrzeń wypełniona kolorowymi drzewami i liśćmi, na których uczniowie wypisywali swoje przesłania.

Dziękujemy wszystkim za udział!

Izabela Biernacka i Magdalena Jagucak

#laboratoriaprzyszłości

Wykorzystany sprzęt: : Aparat fotograficzny SONY RX100III