Bajka terapeutyczna „ Jeżyk Bartek zostaje w domu” do przeczytania przez rodziców – uczniom klas I – III

Szanowni Rodzice prezentujemy Państwu bajkę terapeutyczną dla dzieci młodszych

Bajka, która może być doskonałym narzędziem do tego, by pomóc poukładać obecną sytuację dzieciom w młodszym wieku szkolnym. 

„Jeżyk Bartek zostaje w domu”, autorstwa psycholog i nauczycielki języka polskiego Marty Mytko, to historia tytułowego Jeżyka,  który z powodu wirusa musiał zostać w swojej norce. 

W bajce, jeżykowa mama wyjaśnia Bartkowi, czym jest wirus, który uniemożliwił pójście do leśnej szkoły, w jaki sposób się rozprzestrzenia oraz dlaczego podjęto decyzję o pozostaniu w norce. Wszelkie informacje, które w niej znajdziecie oparte są o zalecenia i wiedzę z zakresu profilaktyki koronawirusa.

Ogromną wartością bajki jest także to, że możemy przeczytać w niej o pomysłach na spędzanie i wykorzystanie czasu w domu.

Całą historię o Jeżyku Bartku czyta się ją z wielką przyjemnością, jest napisania przystępnym i pełnym ciepła językiem, adekwatnym dla najmłodszych dzieci.  

Treść bajki dodatkowo dopełnia list do rodziców autorki- Marty Mytko, wyjątkowe ilustracje Marii Mytko oraz komentarz, wraz z propozycją ćwiczeń w domu, psychologa i psychoterapeutki dziecięcej Aleksandry Salwy.

Gorąco polecamy i mamy nadzieję, że bajka wspomoże wielu rodziców i nauczycieli. 

Dzięki uprzejmości wszystkich osób zaangażowanych w stworzenie bajki, ilustracji oraz komentarza z ćwiczeniami- Marty Mytko, Marii Mytko oraz Aleksandry Salwy, bajkę możecie pobrać tutaj:    Jeżyk-Bartek

Pozdrawiamy E. Warowna – pedagog szkolny

  1. Gałka – psycholog szkolny