Irlandia-zielona wyspa

Zielono mi… czyli Dzień Irlandzki
Najważniejsze święto Irlandii- Dnia Św. Patryka- najbardziej zielone święto świata, zagościło tym razem w naszej szkole. Uczniowie klas I-III aktywnie uczestniczyli w lekcji kulturowej, zobaczyli prezentację multimedialną wyróżnioną w konkursie z języka angielskiego „Irlandia-zielona wyspa” przedstawioną przez samą autorkę Katarzynę Pawłowską z klasy IVA. Następnie projektowali własne trzylistne koniczynki. Klasy IV-VIII uczestniczyły w konkursach multimedialnych o Św. Patryku i Irlandii, prezentowali stroje Leprechaunów oraz projektowali kapelusze związane z irlandzkim świętem. W kategorii klas IV-V zwyciężyły ex aequo klasy Vb i Vc, a w kategorii klas VI-VIII kasa VIIa. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę!

Konkurs z języka angielskiego na prezentację multimedialną „Irlandia- zielona wyspa” dla szkół wiejskich powiatu głogowskiego i polkowickiego.
Pierwszy Dzień Wiosny to idealny moment na podsumowanie konkursu „Irlandia- zielona wyspa”. W konkursie wzięło udział pięć szkół: SP w Jerzmanowej- gospodarz, SP w Jaczowie, SP w Rzeczycy, SP w Brzegu Głogowskim oraz SP w Chocianowie, w sumie 54 uczniów (24 z naszej szkoły!) w dwóch kategoriach IV-VI oraz VII-VIII. Uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienie w kategorii klas IV-VI- prezentacja, uczennicy klasy IVA Katarzyny Pawłowskiej oraz III miejsce w kategorii klas VII-VIII- prezentacja Filipa Malinowskiego, ucznia klasy VIIa. Gratulujemy!!!