LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – GRUDZIEŃ 2022

#LaboratoriaPrzyszłości

Program „Laboratoria Przyszłości” w grudniu obfitował w kolejne zajęcia z wykorzystaniem zakupionego sprzętu. Zajęcia lekcyjne są atrakcyjne dla uczniów i doskonalą szereg umiejętności z podstawy programowej.

  1. 12 grudnia klasa 8b przygotowała świąteczne babeczki w ramach udziału w międzyszkolnym projekcie zimowo – świątecznym „Coś miłego dla każdego” zapoczątkowanego przez Szkołę Podstawową im. Bohaterów Westerplatte z Chobieni, od której otrzymaliśmy miłą niespodziankę  w postaci własnoręcznie zrobionych pierniczków. Nasze świąteczne babeczki powędrowały do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie do klasy 8a, którą jednocześnie zaprosiliśmy do udziału w tym projekcie. Projekt, którego koordynatorem jest pani Izabela Tetera, polega na przygotowaniu miłej niespodzianki dla innej klasy lub dla klasy z zaprzyjaźnionej szkoły. Babeczki przekazaliśmy również klasie 7b ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Chobieni, której również chcieliśmy zrobić miłą niespodziankę. Do przygotowania babeczek niespodzianek wykorzystaliśmy pracownię i sprzęt kulinarny zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
  2. Klasa 1b – Zabawy konstrukcyjne z klockami klick-klack 19.12.2022r. klasa 1b tworzyła różnego rodzaju konstrukcje wykorzystując klocki KLICK KLACK- zakupione w ramach projektu laboratoria przyszłości. Podczas zajęć uczniowie uczyli się: współpracy w grupie, ciekawie i estetycznie wykonywali konstrukcje.
  3. Klasa 1a i 1b – Mikołajki klasowe.  6.12.2022r.  Wykonywanie zdjęć Aparat fotograficzny SONY RX100III podczas spotkania z Mikołajem klas 1.
  4. Klasa 2a i 2b – Tradycje Bożego Narodzenia.- Grudzień to czas tradycji bożonarodzeniowych, to czas kolędowania, dlatego kl. 2a i 2b wspólnie spędziły wigilie klasowe. Dzieci śpiewały polskie kolędy i pastorałki przy użyciu sprzętu multimedialnego-głośnika i mikrofonu.  
  5. Klasa 3a i 3b – Świąteczne pierniczki. – 19.12.2022r. uczniowie klasy 3b piekli i dekorowali świąteczne pierniki. Wykorzystując sprzęt z laboratoriów przyszłości: kuchnia elektryczna i piekarnikiem elektrycznym AMICA, zestaw desek do krojenia, blacha do pieczenia,wałek.
  6. Lekcja biologii w klasie 5, Wykorzystanie mikroskopów do obserwacji preparatów roślinnych i zwierzęcych na zajęciach koła przyrodniczego.
  7. Zajęcia na świetlicy – Przedświąteczny czas na świetlicy szkolnej obfituje w wiele kreatywnych prac plastycznych. Wykonywane przez uczniów ozdoby z powodzeniem mogą stać się piękną bożonarodzeniową dekoracją.
  8. Zajęcia na świetlicy – Mikołajki to idealny czas na zaprojektowanie własnej świątecznej skarpety. Uczniowie na świetlicy szkolnej z wykorzystaniem gotowych materiałowych skarpet stworzyli piękne dekoracje, które z powodzeniem mogą zdobić ich domy.
  9.  Lekcja matematyki – uczniowie klasy 6 na zajęciach doskonalili wyobraźnię  oraz własności figur płaskich  wykorzystując do tego klocki magnetyczne Magformers. Podczas doskonałej zabawy powstały wyjątkowe budowle.