Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 2022

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ustanowiony został w przez UNESCO 17 listopada 1999r. dla upamiętnienia  tragicznych wydarzeń mających miejsce w Bangladeszu w 1952 r. gdzie  pięciu studentów zginęło podczas demonstracji, domagając się uznania języka bengalskiego jako języka urzędowego. 

Na całym świecie odbywają się kampanie społeczne uświadamiające rolę oraz znaczenie języka ojczystego dla tożsamości narodowej.

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej 21 lutego na zajęciach języka polskiego uczniowie poznali historię tego święta oraz zmagali się z zagadkami językowymi. Pani Justyna Figas przeprowadziła tematyczne zajęcia w klasach starszych, natomiast pani Barbara Tuczyńska bawiła się językiem polskim na zajęciach bibliotecznych. Mamy nadzieję, że po dzisiejszym dniu wszyscy nasi uczniowie będą pamiętać, iż. “Polacy nie gęsi, swój język mają…”/;