Warsztaty antynikotynowe dla uczniów klas VII i VIII

Dnia 12.03.2019r i 14.03.2019r. uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w warsztatach z Panią Barbarą Szlendak z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Głogowie.

Celem warsztatów było dostarczenie młodym ludziom podstawowej wiedzy na temat nikotyny i jej oddziaływania na organizm człowieka, wyćwiczenie umiejętności powstrzymania się od palenia i stworzenie „mody” na niepalenie papierosów. Zajęcia podzielone były na 2 etapy. Pierwszym z nich była prezentacja multimedialna o negatywnym wpływie palenia papierosów na człowieka. Druga część zajęć miała charakter warsztatowy.

Specjalna lalka wypaliła na oczach uczniów jednego papierosa. Prowadząca pokazała, ile substancji szkodliwych osadziło się na jej płucach po wypaleniu jednego papierosa, 3, 6 i 10 papierosów. Uczniowie mogli dotknąć sztuczne płuco człowieka , który nie pali papierosów oraz czarne płuca palacza z rozedmą płuc. Pani Szlendak zapoznała z kampaniami antynikotynowymi prowadzonymi na całym świecie. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie poruszaną tematyką. Zadawali pytania prowadzącej.

Warsztaty zorganizowała szkolna pedagog – Edyta Warowna