LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – KWIECIEŃ 2023

#LaboratoriaPrzyszłości

Program „Laboratoria Przyszłości” kontynuujemy w kwietniu i chcemy się podzielić nową porcją zajęć z wykorzystaniem zakupionego sprzętu. Zajęcia lekcyjne są atrakcyjne dla uczniów i doskonalą szereg umiejętności z podstawy programowej i nie tylko.

  1.  Klasy I – III – Szkolny Konkurs Recytatorski -Nasi mali uczniowie to świetni reporterzy. 3.04.2023. Odbył się Szkolny konkurs Recytatorski klas 1-3. Do relacji wydarzenia wykorzystali sprzęt: aparat fotograficzny SONY RX100III
  2. Klasy 1a i 1b- Doskonalenie techniki czytania ze zrozumieniem.  Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze.  Doskonalenie umiejętności pisania wyrazów i układania zdań. Wykorzystanie sprzętu: wizualizera EPSON.
  3. Klasa 1a i 1b – Wykonanie robota z klocków MAGROFMERS, doskonalenie umiejętności współpracy i współdziałania w grupie.  Podczas zajęć dzieci wykonywały robota wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach laboratoriów przyszłości: klocki MAGROFMERS. 
  4. Klasa 5b i 5c – Fotorelacja z działań praktycznych w Pracowni Kulinarnej w ramach Laboratoriów Przyszłości. Tym razem pieczenie ciasteczek w wykonaniu uczniów klasy 5c oraz klasy 5b
  5. Zespół wokalny przygotowując się do występów umilał sobie czas przygotowując pożywne koktajle, sałatkę owocową oraz naleśniki.
  6. Zajęcia z matematyki – na zajęciach uczniowie doskonalili wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętności konstrukcyjne wykorzystując do tego klocki magnetyczne Magformers. Podczas doskonałej zabawy powstały wyjątkowe budowle. Zadaniem uczniów było opisanie ilości ścian, wierzchołków oraz krawędzi powstałych brył.