Program „Laboratoria Przyszłości” w listopadzie obfitował w kolejne zajęcia z wykorzystaniem zakupionego sprzętu. Zajęcia lekcyjne są atrakcyjne dla uczniów i doskonalą szereg umiejętności z podstawy programowej.
- Klasy 1a – Sprawdzian przyrostu wiedzy. – 7.11.2022roku klasa 1a pisała swój pierwszy sprawdzian. W celu pokazania zadań oraz ich objaśnienia został wykorzystany sprzęt Wizualizer Epson ELP-DC07. Dzieci kształciły umiejętność spostrzegawczości, koordynację wzrokowo ruchową.
- Klasa 1b – 11-listopada Narodowe Święto Niepodległości. – Zajęcia w klasie 1b miały na celu: kształtowanie postawy szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, poszerzenie wiedzy na temat naszej ojczyzny, a także doskonalenie umiejętności artystycznych. Do zajęć został wykorzystany sprzęt z laboratoriów przyszłości Wizualizer Epson ELP-DC07.
- Klasa 3a – Co to jest magnes? – Uczniowie poznali właściwości magnesu. Przeprowadzono zabawy badawcze z magnesami, wyjaśniono pojęć: „siła grawitacji, siła magnetyczna”, badano właściwości magnesu. Po zajęciach uczniowie wiedzą co to jest magnes i do czego służy, potrafią wymienić, które przedmioty są przyciągane, a które nie są przyciągane przez magnes. Dowiedziały się dlaczego niektóre przedmioty są przyciągane przez magnes oraz jakie zastosowanie mają magnesy w meblach i urządzeniach technicznych. Konstruowały zabawkę z zastosowaniem magnesu.
- Klasa 2a i 2b – Doświadczenia z ruchem powietrza. Energetyka wiatrowa i wodna. Wykorzystywanie siły wiatru i wody. Wykonanie modeli zgodnie z podaną instrukcją – Dzieci na zajęciach miały okazję zapoznać się z alternatywnymi źródłami energii jakimi są wiatr i woda. Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. Zestawy klocki Gigo pozwoliły uczniom z klasy 2a i 2b, odkryć, niezwykłe możliwości wody, wiatru, jako źródła energii odnawialnej. Dzięki tym zestawom, uczniowie mogli w sposób kreatywny poznać niezwykłe możliwości źródeł energii odnawialnej, systemy, napędzane powietrzem i wodą.
- Klasa 1b – Ćwiczenia usprawniające ruchy całej ręki poprzez nawlekanie i przewlekanie włóczki przez otwory (fastrygowanie). – 28.11.2022r. uczniowie klasy 1b uczyli się nawlekać plastikową igłę muliną a następnie ćwiczyli haftowanie na kartonikach z dziurkami. Do zajęć został wykorzystany zestaw STICKKARTON-SET.
- Klasa 1a – Mój wymarzony plac zabaw. – 10.11.2022r. klasa 1a wykonała makietę wymarzonego placu zabaw wykorzystując klocki KLICK KLACK- zakupione w ramach projektu laboratoria przyszłości. Podczas zajęć uczniowie uczyli się: współpracy w grupie, ciekawie i estetycznie wykonywali pracując w grupie makietę placu zabaw.
- Lekcja biologii w klasie 5a, wykorzystanie wizualizera do prezentacji wyników doświadczeń biologicznych oraz modeli biologicznych (prac dodatkowych uczniów)
- Kursanci z klasy 7a przygotowywali zestaw obiadowy w Szkolnej Pracowni Kulinarnej. W menu znalazły się: tosty z serem – tym razem bez jajecznicy, gdyż do kuchni dotarła wersja jajecznicy w stanie ciekłym ze skorupkami;) marcelowe gofry z bita śmietaną i owocami, pizza z salami z sosem czosnkowym Mistrza Adama, deser – pożywny koktajl bananowo – czekoladowy. Cały zestaw po własnoręcznym przygotowaniu z wielkim apetytem został skonsumowany na miejscu. Niestety na wynos nie zostało już nic. Wszyscy uczestnicy kursu wyszli usatysfakcjonowani praca jak i smakowitym posiłkiem. Przedstawiamy fotorelacje i zapraszamy do współpracy przyszłych adeptów sztuki kulinarnej.
- Koło Przyjaciół Wiedzy – W czasie zajęć koła przyjaciół wiedzy dzieci miały możliwość konstruowania wspaniałych budowli z wykorzystaniem klocków magnetycznych zakupionych w ramach programu Laboratorium Przyszłości. Dzięki ogromnej wyobraźni naszych uczniów powstały bardzo ciekawe konstrukcje.
- Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki – na zajęciach uczniowie doskonalili wyobraźnię przestrzenną wykorzystując do tego klocki magnetyczne Magformers. Podczas doskonałej zabawy powstały wyjątkowe budowle. Zadaniem uczniów było opisanie ilości ścian, wierzchołków oraz krawędzi powstałych brył.
- Uczniowie na świetlicy szkolnej bardzo często oddają się różnego rodzaju aktywnościom plastycznym. Podczas ostatnich zajęć wykorzystywaliśmy materiały z recyklingu – folię bąbelkową oraz farby. Efekty naszych prac można podziwiać na zdjęciach.