LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – LUTY 2023

#LaboratoriaPrzyszłości

Program „Laboratoria Przyszłości” w lutym, który był bardzo krótkim miesiącem, ponieważ wypadały w nim ferie zimowe, i tak zaowocował kolejną porcją zajęć z wykorzystaniem zakupionego sprzętu. Zajęcia lekcyjne są atrakcyjne dla uczniów i doskonalą szereg umiejętności z podstawy programowej.

  1.  Klasy I – III – Zabawa karnawałowa. Dnia 7.02.2023r. klasy I-III uczestniczyły w zabawie karnawałowej. W celu uwiecznienia wspaniałej imprezy został wykorzystany sprzęt Aparat fotograficzny SONY RX100III. Nasi uczniowie to doskonali reporterzy.
  2. Lekcja biologii w klasie 7 – wykorzystanie wizualizera do prezentacji wyników prac uczniów podczas lekcji, na której poznawali budowę atomu.
  3. Koło przyrodnicze – uczniowie badali na zajęciach oddziaływania magnetyczne.
  4.  Zajęcia z matematyki – na zajęciach uczniowie doskonalili wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętności konstrukcyjne wykorzystując do tego klocki magnetyczne Magformers. Podczas doskonałej zabawy powstały wyjątkowe budowle. Zadaniem uczniów było opisanie ilości ścian, wierzchołków oraz krawędzi powstałych brył.