Pasowanie na czytelnika

18 stycznia uczniowie klas Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej pierwszych oficjalnie zostali wcieleni w poczet moli książkowych. Pasowania dokonała bibliotekarka, Barbara Tuczyńska w towarzystwie wychowawców klas: pani Anety Wasiluk oraz Iwony Kubickiej. Pierwszoklasiści wykazali się doskonałą znajomością  popularnych baśni. Rozwiązali przygotowane zagadki, odczytali prośby książki. Poznali również zasady wypożyczania książek oraz korzystania z zasobów biblioteki. Na pamiątkę, uczniowie dostali  książki “Pierwsze abecadło”wydanej przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach kampanii “Mała książka – wielki człowiek”. 

Zapraszamy wszystkich czytelników do korzystania z nowości zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.