Konkurs “zawodowe drogowskazy”

Uczniowie naszej szkoły mają różnorodne talenty, co pokazują biorąc udział w przeróżnych projektach. Marek Sawicki z klasy VIII oraz Oliwia Malczyńska przystąpili do powiatowego konkursu “Zawodowe drogowskazy” organizowanego już po raz piąty przez Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie. 

Cele konkursu, to między innymi: pogłębianie wiedzy na temat zawodów, w których kształcą szkoły zawodowe powiatu głogowskiego, a w szczególności zawodów nauczanych w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych im. Leonarda da Vinci w Głogowie (technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik pojazdów samochodowych, technik budownictwa, kierowca mechanik, mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie) czy rozbudzanie zainteresowania tzw.  „zawodami przyszłości” pojawiającymi się na współczesnym rynku pracy. 

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu prezentacji multimedialnej pokazującej wymarzony zawód. 

Życzymy powodzenia naszym uczniom i trzymamy kciuki za wyniki konkursu.