LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – MARZEC 2023

#LaboratoriaPrzyszłości

Program „Laboratoria Przyszłości” w marcu to kolejna porcja zajęć z wykorzystaniem zakupionego sprzętu. Zajęcia lekcyjne są atrakcyjne dla uczniów i doskonalą szereg umiejętności z podstawy programowej.

  1.  Klasa 1a – Utrwalenie pojęć: nad, przed, obok, między itp. Ćwiczenia pamięci wzrokowej. Praktyczne posługiwanie się pojęciami: nad, przed, obok, między. Wykorzystując klocki MEGFORMERS.    
  2. Klasy 3b –Rozwijanie aktywności twórczej wśród uczniów- projektowanie piórnika Canvas Pencil Bags. Klasa 3b wykonywała projekt piórnika według własnego pomysłu korzystając z narzędzi zakupionych w ramach laboratoriów przyszłości COLORATIONS CANVAS PENCIL BAGS. 
  3. Klasa 3a – Mnożenie i dzielenie liczb w zakresie 100-modyfikacja zadań tekstowych. Uczniowie samodzielnie wykonują zadania matematyczne i sprawdza poprawność wykonanego zadania według wyświetlonego wzoru. Wykorzystanie wizualizera EPSON.
  4. Koło przyrodnicze – uczniowie badali własności gęstości tworząc w próbówkach kolorowe tęcze.
  5. Zajęcia z matematyki – na zajęciach uczniowie doskonalili wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętności konstrukcyjne wykorzystując do tego klocki magnetyczne Magformers. Podczas doskonałej zabawy powstały wyjątkowe budowle. Zadaniem uczniów było opsianie ilości ścian, wierzchołków oraz krawędzi powstałych brył.