Tydzień Języków Europejskich w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej

26 września 2021r. przypada 20 rocznica Europejskiego Dnia Języków ustanowionego przez Radę Europy i obchodzonego przez Europejczyków z 47 krajów członkowskich. Różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu i jest narzędziem, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami. Z tej okazji nauczyciele języków obcych we współpracy z biblioteka szkolną zaplanowali szereg działań zachęcających uczniów naszej szkoły do poznania kultury i języka różnych krajów europejskich. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą, umiejętnością sprawnego wyszukiwania informacji, znajomością TIK oraz zgodnym planowaniem i organizacją. Zadania o zróżnicowanym stopniu trudności obejmowały mn. tłumaczenie słówek i fragmentów zdań z książek anglojęzycznych, rozpoznanie tytułów obcojęzycznych piosenek z pomocą aplikacji Shazam, rozszyfrowanie słownictwa i idiomów z kodów QR i tłumaczenie ich na j. angielski, niemiecki i hiszpański. Jednak zadaniem wzbudzało najwięcej emocji było przedstawienie w dowolnej formie wylosowanego kraju. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, umiejętnością współpracy i kreatywnością. Efekty ich pracy możecie obejrzeć na załączonym filmiku. Dziękujemy za wspólną zabawę.